NEDEN İED’E ÜYE OLMALI?: SEN YOKSAN 1 EKSİĞİZ!

Sunumumuz için yandaki resme tıklayınız:   

15 yıllık sivil toplum deneyimli derneğimizde yönetim kurulunda Türk işaret dili kullanan, işitme cihazı, koklear implant kullananlar ve aileler gönüllü olarak çalışmaktadır.

Hak Temelli Çalışmalar: Ankara’daki karar vericiler sadece sivil toplum örgütlerini muhatap almaktadır. Sorunlarınızın çözümü için çalışır hak temelli faaliyetler yaparız. Derneğimiz karar vericiler tarafından tanınan bir dernektir. Etki gücümüzün artması için üye olmanız gereklidir.Hak temelli faaliyetlerimizden örnekleri görmek için tıklayınız: https://www.ied.org.tr/hak-arayislarimiz/

Projeler: Teknik danışmanlık veririz. Projeler yaparız ve projelere ortak oluruz. Üyelerimizin deneyim edinmelerine vesile oluruz. Örneğin, AB projeleri çalışma ziyaretleri kapsamında 16 üyemiz AB ülkelerine gidip hak savunuculuğu, erişilebilirlik imkanları vb. deneyimler edinmiştir. IFHOHYP gibi uluslararası işitme engelli toplantılarına ve yaz kamplarına katılabilmek için dernek üyeliği şartı vardır.

Sosyal Sorumluluk: Üye olduğunuzda sosyal sorumluluk kapsamında da destek vermiş olursunuz. Örneğin bir çok ihtiyaç sahipli kişiye derneğimizin cihaz bankasına gelen bağışlarla ücretsiz işitme cihazı vermekteyiz. Hizmet temelli sivil toplum kurumları, sponsorlar vb. sayesinde İşitme ve konuşma engelli çocuklarımızı ücretsiz ve tercümanlı olarak Anıtkabir, akvaryum, müze gibi yerlere götürmekteyiz.

Dayanışma: Bünyemizde düzenlediğimiz işaret dili kursları, toplantılar, doğa kampları, geziler vb. sosyal etkinlikler sayesinde üyelerimizle yüzyüze iletişim kurma şansı ve deneyimlerini öğrenirsiniz. Bu sayede de işitme ve konuşma engelli arkadaşlar edinmek, işaret dili pratiği yapmak varsa kendi işitme kaybınızı tanımanız; kimliğinizi keşfetmeniz ve engelli hakları hakkında bilgi sahibi olabilmek için de iyi bir fırsattır! Ve aile sıcaklığında ikinci eviniz!

Ancak unutmayın derneği oluşturan gönüllü üyelerdir! Gönüllü üye olarak sizi de aramızda görmek, toplumda fark yarattığınızı görmek isteriz.

İlginiz için teşekkür ederiz. Derneğimize üye olmak için lütfen mail atınız: ied@ied.org.tr

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği
Adres: Selimiye Mahallesi, Camii Caddesi Oltan Apartmanı No:19/A Üsküdar/ İstanbul
Telefon: 0 538 224 40 83
Email: ied@ied.org.tr