ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ ARTIK ALT YAZILI

“ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ” ARTIK İŞİTME ENGELLİLER İÇİN ALT YAZILI! KANAL D’YE TEŞEKKÜRLER

Kanal D, televizyon yayıncılığında bir ilke daha imza attı ve işitme ve görme engellilerin daha rahat dizi takip edebilmelerine imkan sağlayacak bir uygulamayı başlattı. Aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

http://webtv.kanald.com.tr/playerSubtitle/default.aspx?Id=12135&part=1Kanal D’nin yayınlandığı ilk günden bu yana milyonları ekran başına kilitleyen dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” artık, işitme ve görme engelliler için, hem alt yazılı hem de ses betimlemeli olarak Kanal D’nin internet sitesinde yayınlanacak. Buna göre, işitme engelliler dizideki diyalogları alt yazıdan takip edebilecekler. Görme engelliler ise, ayrıntılı sesli betimlemelerle sahnelerin tüm detaylarına vakıf olabilecekler.

Türkiye’de ilk kez ve Kanal D tarafından gerçekleştirilen sesli dizi betimlemesi için, Sesli Betimleme Derneği ile işbirliği yapıldı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin, alt yazılı ve sesli betimlemeli bölümleri, dizinin Kanal D’de yayınlanan bölümüyle paralel olarak yayınlanacak. Kanal D’nin internet sitesinden ve http://webtv.kanald.com.tr/playerSubtitle/default.aspx?Id=12135  linkinden ulaşılabilecek  olan uygulama bugün, dizinin 64. bölümünün yayını ile başladı.

Kanal D, bu uygulamayı diğer dizilerinde de başlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

About the author