İŞİTME ENGELLİ GENÇ KIZIMIZIN BAŞARISI

İED – İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği

Derneğimiz üyesi işitme engelli Arzu Şen kızımız girdiği 2014 üniversite sınavında İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü kazanmıştır.

 

Bu üstün başarısı hepimizi çok mutlu etmiştir. Kendisini kutluyor, daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyoruz.

 

İşitme engelli kızımızın bu başarısının işitme engellileri tanımayanlara güzel bir örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz.

 

2012 yılında Kocaeli Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlköğretim okulunda okuyan Yunus Eser, okulunun hemen yanındaki Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait bahçeye kaçan topu almak için, duvarı aşmasına yardımcı olarak gördüğü direğe tırmanmış, topraklaması yapılmayan direkte elektrik akımı sonucu hayatını kaybetmiştir. Kendi okulunda bu direk hakkında hiç bir uyarıcı görsel – yazı olmaması en büyük hata iken, Yunus Eser’in ailesinin Kredi Yurtlar Kurumu, Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne açtığı maddi-manevi tazminat davasında yetkililerinYunus Eser hakkında “özel durumundan dolayı ailesine maddi ve manevi katkıda bulunamayacağı” gibi mesnetsiz, duygusuz ve duyarsız savunmalarını şiddetle kınıyor, yukarıdaki başarı haberinden ibret almasını umuyoruz.

About the author