Gençlerimiz Budapeşte Avrupa Gençlik Merkezi’ndeydi

İED, Budapeşte Avrupa Gençlik Merkezi’ndeydi.

5-12 Mart arasında Budapeşte’de Avrupa Gençlik Merkezi’nde İED’in üye olduğu uluslararası federasyon olan IFHOHYP’in Avrupa Konseyi ile düzenlemiş olduğu eğitim oturumuna İED’i temsilen Ece Saygı, Alper Coşkun, Nima Şen, Arzu Şen, Mustafa Emre Bici, Ediz Tekok ve Batu Yetişgin katılmışlardır.

25 Mart Cumartesi günü IED Yönetim Kurulu ve Gençlik Komitesi üyeleri, Budapeşte’de düzenlenen eğitim oturumunda öğrendikleri bilgileri ve edindikleri tecrübeleri aktarmak üzere derneğimizin yerinde toplandılar. İED’in yaptığı çalışmaların diğer ülkeler tarafından büyük ilgi görmesi ve takdir alması sevindirici haberdi. Ancak, Türkiye’deki işitme engelli sorunları yeniden tartışıldı. Birleşmiş Milletler Engelli İnsan Hakları Sözleşmesi (UN CRPD), takım çalışması, stratejik planlama ve kampanya hakkında bilgi verildi.

Türkiye’deki işitme engelli gençlerin haklarının bilmesinin önemli olduğu vurgulandı ve 23 Nisan’da derneğimizin yerinde işitme engelli gençlerin katılabileceği İED Gençlik Komitesi tarafından verilecek 1 günlük grup çalışmalarından oluşacak eğitim seminerinin düzenlenmesine karar verildi. Katılım için: ied@ied.org.tr

About the author