ANLAMLI GECEDE KOKLEAR İMPLANTLI ÇOCUKLAR DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI

25 Nisan 2017 Salı günü Sarıyer Eski Büyükdere Limanı’nda Sayın Prof. Dr. Ahmet Ataş’ın fikiri ve organizasyonu ile düzenenlenen farkındalık yemeğinde Cerrahpaşa ve Samatya Hastanesi doktorları, KBB bölüm başkanları, odyologlar, veliler, koklear implant kullanıcıları ve firma temsilcileri biraraya geldi.

 
Bu anlamlı farkındalık yemeğinde Cerrahpaşa Hastanesi KBB Sayın Prof. Ahmet Ataş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi KBB anabilim dalı başkanı Sayın Prof. Dr. Özgün Enver’in konuşmasının ardından Samatya Hastanesi başhekimi Sayın Prof. Dr. Özgür Yiğit konuşma yaptılar. Ardından “rol model” olmaları için Cochlear Türkiye firması tarafından yemeğe davet edilmiş olan kullanıcı dernek üyelerimiz Onur Cantimur, Ece Saygı, Özlem Kalyon ve Tutku Arslantürk kendilerini tanıtarak, mesleklerini ve koklear implant deneyimlerini anlatarak koklear implantlı çocuğu olan ailelere, başarılı rol model ve iyi örnek oldular. Daha sonra veliler, duygularını paylaşıp doktorlara ve odyologlara teşekkür ettiler. Konuşmalar sonunda koklear implantlı miniklerimizin Ahmet Ataş hocamızın elinden mikrofonu kapıp konuşmaları ve şarkı söylemeleri gecenin en güzel ve en duygulu anıydı. 
 
Gecede söz alan Gençlik Komisyonu Başkanımız ve Cochlear kullanıcısı olan Onur Cantimur yaptığı konuşmasında koklear implant kullanıcısı olduğunu belirtip bu anlamlı yemek için başta Sayın Dr. Ahmet Ataş ve Sayın Prof. Dr. Özgür Yiğit olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. İşitme bozukluğu tedavisinde koklear implantın çağın mucizesi olduğunu, devletimizin koklear implant ameliyatını karşılanmasının çok önemli bir imkân olduğunu, özellikle geçtiğimiz zamanlarda çıkmış olan ikinci koklear implant (bilateral implant) hakkının çok iyi bir imkân olduğunu belirtip emeği geçen SGK ve devlet yetkililerimize teşekkür etti. Kullanıcı çocuğu olan ailelerimizin bu imkânı kullanmasını önerdi. Cochlear, Medel, Advanced Bionics, Oticon gibi koklear implant firmaların da son model cihazları ülkemize getirdikleri ve kullanıcılara verdikleri destekleri, hizmetleri için ayrıca teşekkür etti. Deneyim paylaşımı konusunda destek isteyen veya sorunu olan kullanıcıların ve ailelerin, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği’mize başvurabileceğini belirtti. 
 
Bu anlamlı organizasyon için Sayın Ahmet Ataş hocamız ve Sayın Özgür Yiğit hocamız başta olmak üzere emeği geçen ve destek veren herkese, kullanıcı üyelerimizle gecenin sonuna kadar yakından ilgilenen Cochlear firması yetkilileri Meryem Topçu hanıma ve Mehmet Emre Fidan beye çok teşekkür ederiz. 
 
İED YÖNETİM

About the author