39. İSTANBUL MARATONUNDA SES HIZINI AŞTIK

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 12 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Vodafone 39. İstanbul Maratonuna İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği olarak yönetim kurulu üyelerimiz, kullanıcı ve işaret dili kullanan üyelerimiz, odyolog, odyoloji öğrencisi vb. her meslekten gönüllülerimiz ile birlikte katılarak “İşitme Kaybına Farkındalık” için koştuk. Ayrıca maratonda şehir dışından gelen Cochlear İmplant Derneği üyeleri, İşitender üyeleri ve Biyonik Kulaklı Çocuklar Derneği’nin Kütahya İl Temsilcisi Nimet SARIKAYA hanımla birlikte koşarak derneklerimizle dayanışma yaptık ve destek verdik.
Cochlear Türkiye firması simit, meyve suyu ile kahvaltı ikramı ile karşıladı. Olumsuz hava koşulları için tişört, yağmurluk, sırt çantasından oluşan bir kit hediye etti. İşitme kaybına yönelik hazırlanan pankartlardaki mesajlar, protokol heyetinin ve çevredeki vatandaşların dikkatini çekti. Merak eden bazı vatandaşlar koklear implantın ne olduğunu kullanıcı üyelerimize sordu. Üyelerimiz de bilgi verdi.

Maraton hep birlikte Boğaz köprüsü önünde toplu fotoğraf çekimi ve balonların havaya bırakılması ile sona erdi. Ayrıca toplu fotoğraf çekimine çevredeki vatandaşlar da ilgi gösterip fotoğraf çektiler. Maraton sonrası işitme ve konuşma engelliler için bazı çalışmalar yapan Beşiktaş’taki Demgoodcoffee’de kahve içip sohbet ederek yorgunluk attılar.

Hem organizasyon için hem de şehir dışından beş misafirimizin ulaşım masraflarına sponsor olan Cochlear Türkiye firmasına ve maratonda bize eşlik ederek destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

İED YÖNETİM

About the author