Özel Seymen Koleji – İyilik Evi Açılışına Katıldık

14 Kasım Salı günü, Özel Seymen Koleji; konteynerin dış yüzünü boyayıp, içerisinde çocukların el beceri ve sanatlarından oluşan eserlerle yer verilen ve Okul Aile Birliğinin önderliğiyle düzenlenen kermes “İyilik Evi” adı altında açılışı yapılmıştır.

Keman Çalan öğrencilerin gösterilerinden sonra söz alan Okul Müdürü Ercan Demir bey’in anaokulundan üniversite eğitime kadar olan süreçte, eğitim alan 1500 öğrencinin hayata dokunmaları, dezavantajlara sahip bir çok farklı gelişen bireylerin yaşamlarını bilmeleri ve anlamaları adına bu iyilik sınıfını hayata geçirdiklerini duyurdu.

Okul Aile Birliği adına söz alan Banu Zamaniş Çakır hanım ve İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği adına konuşan Sevgi Yüksel, bu anlamlı projeyle beraber neler yapabileceklerini ifade ettiler.

Eğitim yılı boyunca elde edilecek gelirler ile “SESLENİYORUZ” projesi kapsamında maddi durumu olmayan, fakat eğitim alan ihtiyaçlı çocuklara işitme cihazları temin edilecek ve 16 Aralık’ta yapılacak gece ile beraber Makedonya, İtalya, Kore ve Çin’den kardeş okul ilişkileri geliştirilecek. Bu okullardan gelecek olan misafir öğrencileri karşılayacak bütçeyi oluşturmayı hedeflemektedirler.

Kermese bağışta bulunan öğrenci ve velilere takdim edilen “Günün İyilik Meleği” çıkartması çok ince düşünülmüş bir ayrıntıydı.

Yüreği güzel insanların bu kadar güzel düşüncelerini, hayata geçirmelerinin diğer okullara örnek teşkil etmesini diler, emeği geçen kişi ve kurumlara bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.

İED-Yönetim

About the author