İSTANBUL ROTARACT KULUPLERİ GELENEKSEL YARI YIL DEĞERLENDİRME TOPLANTISINDA DERNEĞİMİZİ VE HAK TEMELLİ FAALİYETLERİMİZİ ANLATTIK

İstanbul Ümraniye’de 14.01.2018 tarihinde 40 Rotaract klübunden 150 civarında katılımcı ile yarı yıl değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya derneğimizi temsilen Onur CANTİMUR, Naciye CANTİMUR ve Yakup ÇOBANOĞLU katıldı.

Bakırköy Rotaract Kulübü’nün daveti ile katıldığımız bu toplantıda misafir STK’lara ayrılan bölümde derneğimizi, Türkiye’de yaptığımız ilkleri, hak temelli faaliyetlerimizi (SGK, Türkçe altyazı yönetmeliği, engelli seyahat kartlarına sınırlama ile hak kaybı gibi savunuculuk, lobicilik, kampanya geliştirme vb.), projelerimizi (Büyem, Konuşan Eller, Dosteller işitme engelliler anaokulu, Barış Manço kaynaştırma kreşi vb.), sosyal sorumluluk (Sen de 1 kulak ver kampanyası , işitme engelli çocuklarla ücretsiz ve tercümanlı akvaryum gezisi, işitme engelli gençlerle tercümanlı Anıtkabir gezisi vb), Daha sonra Bakırköy, Maçka ve Bostancı Rotaract klupleri ile birlikte yaptığımız projeler anlatıldı. En sonunda bu yıl birlikte başarmak istediğimiz yeni projelerimizi anlattık. Toplantı derneğimiz dahil sunum yapan STK temsilcilerine teşekkür sertifikası takdimi e toplu fotoğraf çekimi ile sona ermiştir.

Bakırköy Rotaract Kulubü başta olmak üzere toplantıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, projelerimize destek vermiş ve verecek olan Rotaract kulüplerine teşekkür ediyoruz.

İED Yönetim

About the author