“Çocuğum İşitme Engelli” Kitabımız Çıktı.

 “Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.”

(Warren Buffet)

İED YAYINEVİNDEN İKİNCİ KİTAP ÇIKTI: ÇOCUĞUM İŞİTME ENGELLİ

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED) Yayınevinden, alana, aktivistlere ve ailelere kaynak olması amacıyla ikinci kitap “Çocuğum İşitme Engelli” adıyla çıktı. 

İED onursal genel sekreteri Sevim Sevgi Yüksel’in başından geçenleri, 14 yıllık sivil toplum ve 27 yıllık işitme alanındaki deneyimlerini anlattığı,  Anadolu Üniversitesi İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Merkezi (İÇEM) kurucusu ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turhan Hançerli, Cochlear genel müdürü Gül Erden, İşitmer başkanı E. Arslan Arslan, Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dilbilim Bölümü Dilbilimci Prof. Emeritus A.Sumru Özsoy ve İED Başkan Yardımcısı Onur Cantimur gibi alandan uzmanların ve hak savunucularının destek yazısı yazdığı, “Çocuğum İşitme Engelli” kitabının sponsorluğu İstanbul İşitme Cihazı Satıcıları Derneği (İŞİTMER) tarafından sağlanmaktadır.

Bu ücretsiz kitabı isteyenler; ied@ied.org.tr adresine kargo adres, telefon, adı soyadı bilgilerini göndererek alıcı kargo ödemeyi kabul etme şartıyla talep edebilirler. ISBN numarası 978-625-44316-1-6 olan kitabın ayrıca dijital hali aşağıdaki adresten indirilebilir: 

https://www.ied.org.tr/wp-content/uploads/2022/07/ied-yayinlari-2-cocugum-isitme-engelli.pdf

Yazar Sevim Sevgi Yüksel hakkında:

27 Ağustos 1963 İstanbul doğumludur. 1980 yılı Yeşilköy Ticaret Lisesi Mezunudur. 1981 yılında Türkiye Emlak Kredi bankası A.O Halkalı Şubesinde iş hayatına başlamıştır. Daha sonra özel sektörde finans ve muhasebe departmanlarında çalışmıştır. 1992 doğumlu oğlu Tolga, işitme engellidir. İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği’ne 2005 yılında katılmıştır. Halen onursal genel sekreter olarak derneğe desteklerini sürdürmektedir. 2 çocuk annesidir.

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği

E-posta: ied@ied.org.tr

Tel: Whatsapp: 0538 224 40 83

Adres: Selimiye Mahallesi, Cami caddesi, No: 19/A Üsküdar İstanbul

About the author